Górnośląskie Centrum Delfinoterapii

Szanowni Internauci

Może Wy macie pomysł skąd zdobyć pieniądze na uruchomienie ośrodka. Banki nie chcą nam dać kredytu, nie otrzymaliśmy dotacji unijnych, nie możemy wejść na Giełd Papierów Wartościowych, NewConnect, ani uzyskać dużego poruczenia kredytowego. Powód – za mała firma oraz chęć leczenia ludzi chorych psychicznie. Prosiliśmy o pomoc kilku Ministrów Zdrowia (bardzo szybko się zmieniają), Prezydentów RP, niemal wszystkich parlamentarzystów z ostatnich dwóch kadencji – bez efektu. Zrobiliśmy zapytanie poselskie. Mieli na nie odpisał Premier Rządu, Ministrowie: Zdrowia oraz Gospodarki. Zamiast sensownych odpowiedzi otrzymaliśmy urzędniczy bełkot. Czekamy na propozycję. Prosimy teź napisał kilka słów o sobie lub Waszych pociechach. Z chęci opublikujemy nadesłane listy. E-maildelfinoterapia@op.pl

Zapraszamy do kupowania naszych cegiełek. Uzyskane pieniadze przeznaczymy na budowę delfinarium. Aukcje nie są charytatywne. Od każdego sprzedanego przedmiotu odprowadzamy podatek.

Nadesłane listy

 *Szymon miał cztery lata, gdy lekarze zdiagnozowali u niego autyzm. Diagnoza była dla mnie szokiem, ale szybko się otrząsłam. Syn uwielbia zwierzęta, mamy papugę, żółwia i psa. O delfinoterapii dowiedziałam się oglądając program na Discovery Channel. Film ukazywał pozytywne zmiany jakie nastąpiły u chłopca chorego na autyzm, który był leczony z butlonosami w izraelskim delfinarium Z chęcią zapisałabym syna na taką terapię. Majka ze Świętochłowic.

Kup naszą cegiełkę

Skarbonki

https://www.olx.pl/oferta/skarbonka-kraina-lodu-ksiezniczki-krolewna-sniezka-elsa-CID88-IDxiWS3.html#f1998fd68d

https://www.olx.pl/oferta/skarbonka-z-banknotem-10-dolarow-dolary-CID767-IDxiV7U.html#f1998fd68d

 *Mój synek ma obecnie trzy lata, nie mówi prawie w ogóle. Uczestniczymy w terapii integracji sensorycznej, ale szukam również dla niego alternatyw. Dlaczego delfiny? Mały uwielbia zwierzęta. Zawsze wśród maskotek wybiera orkę, wieloryba lub rybkę Nemo, a jego ulubiona piosenka to baby shark. Dodatkowo ma nadwrażliwość słuchową i świetnie reaguje na muzykę w każdej formie. Mam również starszą córkę, która cierpi na Zespół Aspergera. Chciałbym, aby moje dzieciaki uczestniczyły w takiej terapii. Tomasz z Rybnika.

*Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie potrafi zrozumieć dlaczego pani nie potrafi otrzymać środków na delfinarium. Proszę uruchomić jakieś radio kościelne, wtedy kasa się znajdzie. Alek z Torunia.

*Nasza mama w dzieciństwie przeszła udar słoneczny. Od tamtej pory cierpi na padaczkę. Ostatnio ataki występują coraz częściej. Wraz z siostrą bardzo ją kochamy, jest naszym przysłowiowym „oczkiem” w głowie, staramy się jej pomóc jak tylko możemy. Wiele czytałyśmy na temat delfinoterapii i chcemy, aby z niej skorzystała. Nie potrafię zrozumieć dlaczego banki oraz osoby rozdzielające środki unijne nie chcą wesprzeć takiego fantastycznego przedsięwzięcia. To skandal. Tysiące firm dostało ogromne pieniądze na bzdurne projekty typu utworzenie portalu internetowego czy też lokalnej telewizji kablowej, które nigdy nie powstały, a na taką inicjatywę nie ma środków. Kolejnym skandalem jest zachowanie całego naszego parlamentu. Po raz kolejny potwierdza się zdanie, że jesteśmy im potrzebni tylko podczas wyborów. Mariola z Kutna.

Kup naszą cegiełkę

  Dziadek do orzechów oraz kruk do odstraszania gołębi

https://www.olx.pl/oferta/borowik-muchomor-dziadek-do-orzechow-drewniany-grzybek-zgniatacz-CID88-IDxbUXC.html#05613bb8b4

https://www.olx.pl/oferta/kruk-odstraszacz-ptakow-golebi-kruk-duzy-realistyczny-CID103-IDsNDsN.html#dc16bd24f2

 *Już czterokrotnie byłem z synem cierpiącym na zespół Aspargera na terapii z delfinami. Poprawa jest znaczna. Piotrek stał się bardziej śmiały w stosunku do rówieśników, częciej z nimi przebywa i przestał wykonywać niektóre tiki. Wszystkim taką terapię polecam. Krzysztof z Zamościa

 *Na wspaniałą terapię nie ma pieniędzy, gdyż rząd musi je przeznaczyć na naprawę rozwalonych bryk służbowych. Sam z chęcią bym skorzystał z takiej terapii. Aleksander z Mielca.

 *Córka jest bardzo nieśmiała, nie ma koleżanek, całe dnie spędza w domu. Uwielbia zwierzęta, bardzo się interesuje życiem orek, wie o nich wszystko. Jej marzeniem jest popływanie z delfinami. Szkoda, że macie takie trudności z uruchomienie placówki. Proszę opublikować otrzymane w ramach zapytania poselskiego listy. Niech się ludzie dowiedzą jak działają władze tego kraju. Justyna z Władysławowa.

Kup naszą ciegiełkę

  Muzyka relaksacyjna z dźwiękami delfina oraz zegar ścienny

https://www.olx.pl/oferta/symfonia-natury-delfiny-cd-muzyka-relaksacyjna-CID751-IDbDPVP.html

https://sprzedajemy.pl/zegar-z-barometrem-i-termometrem-wiszacy-pokojowy-scienny-katowice-2-a1d299-nr55492046

 *W innym państwie już dawno znalazłyby się pieniądze na taki ośrodek. Czego się Pani spodziewała po naszej władzy? Pomocy w inwestycji? Przecież Pani nie jest ojcem Rydzykiem. Od kilku lat poruszam się na wózku inwalidzkim. Marzę o pływaniu z delfinami. Trzymam za Was kciuki. Robert z Rudy Śląskiej.

 *Siostra po przebytym zapaleniu opon mózgowych ma sporo problemów neurologicznych. Jeden z lekarzy zasugerowali, aby skorzystała z delfinoterapii. Gdy usłyszałam, że w Polsce powstaje taki ośrodek byłam zachwycona. Natychmiast postanowiłam zaklepać jej najbliższy termin. Gdy usłyszałam, ze delfinarium nie potrafi otrzymać dotacji byłam zaskoczona, ręce mi opadły. Nie potrafię pojąć dlaczego organizatorzy chociaż skradali wnioski nie dostali na taki projekt dofinansowania z UE. To karygodne. Panie Ministrze Zdrowia czemu Pan nie pomaga w uruchomieniu tego przedsięwzięcia ? Co ma Pan lepszego do roboty? Mirosława z Kalisza.

 *U mojego syna w drugim roku życia zdiagnozowano autyzm. Niestety jest to bardzo poważne zaburzenie rozwojowe. Adaś wymaga stałej opieki oraz systematycznej pracy z fizjoterapeutami. Poza tym jest na diecie bez cukrowej, kazeinowej i glutenowej. Ponieważ bardzo lubi zwierzęta mamy w domu małego psa i akwarium z rybkami. Z chęcią uczęszcza na dog terapię, hipoterapię i bardzo by chciał popływać z delfinami. Mam nadzieję, ęe bank wreszcie udzieli wam kredytu i jego marzenie się spieni. Anna z Krakowa, mama 9-letniego Adasia.

Kup naszą cegiełkę

  Koc polarowy i poduszka antyalergiczna

https://sprzedajemy.pl/koc-polarowy-z-polaru-narzuta-brazowy-jasnobrazowy-zlotobraz-katowice-2-a1d299-nr55491847

https://sprzedajemy.pl/poduszka-antyalergiczna-dla-alergikow-atesty-prod-pl-katowice-2-a1d299-nr55652869

Cegiełki na Sprzedajemy.pl:

  Poszewki na poduszkę

https://sprzedajemy.pl/oferty-uzytkownika-1805047

Cegiełki na OLX.pl:

  Płyty z gimnastkaą oraz poszewka na poduszkę – wzór zebra

https://www.olx.pl/oferta/slim-fit-ewa-chodakowska-autograf-dvd-gimnastyka-odchudzajaca-CID751-IDrCBdH.html

https://www.olx.pl/oferta/hot-body-ewa-chodakowska-autograf-dvd-gimnastyka-odchudzajaca-CID751-IDrCBeN.html

https://www.olx.pl/oferta/poszewka-na-poduszki-zebra-powloczka-jasiek-CID88-IDrlxAN.html#52a3ff5410

2006 – All rights reserved by Górnośląskie Centrum Delfinoterapii